„Daimler“ valdomos „Mercedes-Benz“ markės modelių gamą netrukus papildys pirmasis jos pikapas: naujoji X klasė. Vokietijos automobilių gamintojas šį žingsnį aiškina augančia pikapų, pasižyminčių lengviesiems automobiliams būdingomis savybėmis, paklausa. „Daimler“ taip pat skelbia, kad vis dažniau pikapai naudojami ne verslo, o asmeninėms reikmėms. X klasės pikapais bus prekiaujama daugelyje rinkų, tad gamintojas tikisi, kad šis modelis sudomins pačius įvairiausius pirkėjus: stambius ūkininkus Argentinoje, pasiturinčias brazilų šeimas, mados besivaikančius individualistus Pietų Afrikos respublikoje bei Didžiojoje Britanijoje ir aktyvaus sporto mėgėjus Naujojoje Zelandijoje ar Vokietijoje.

„Daimler“ skelbia, kad X klasės kaina Vokietijoje prasidės nuo 37’294 eurų. Pirkėjams bus siūlomos trys šio pikapo komplektacijos: darbui skirta utilitari „Pure“, aukštesnio lygio „Progressive“ bei ištaiginga „Power“. Vokietijoje X klasę bus galima įsigyti nuo lapkričio mėnesio, o užjūrio rinkose jis pasirodys kitąmet. Tiesa, JAV pirkėjams šis modelis bent kol kas nebus siūlomas, nes JAV pikapų segmentas pasižymi aršia konkurencija ir jame geriausiai sekasi tokiems ūkiškiems modeliams kaip „Ford F-150“.

Pasiūlęs pikapą „Daimler“ įžengs į visiškai naują segmentą, kuriame išvengs konkurencijos su savo pagrindiniais varžovais BMW ir „Audi“. Vokietijos gamintojas prognozuoja, kad vidutinio dydžio pikapų paklausa per artimiausią dešimtmetį išaugs net 43% iki maždaug 3,2 mln. vnt. X klasė buvo sukurta bendradarbiaujant su „Renault“-„Nissan“ aljansu, tad Europos rinkai skirti „Mercedes-Benz“ pikapai bus gaminami „Nissan“ gamykloje Barselonoje, o skirti Pietų Amerikai – „Renault“ gamykloje Cordoboje (Argentina). Iš pradžių bus siūlomos X220d (120 kW) ir X250d (140 kW) versijos su 2,3 ltr. turbodyzeliniu motoru, o kitąmet atsiras ir brangesnė X350d (190 kW) versija su 3,0 ltr. V-6 agregatu.